Afgelopen zaterdag is Martin Finke overleden, een trouw toernooibezoeker en oud-voorzitter van de Gobond.
Wie wel eens een toernooi bezocht zal hem zeker ontmoet hebben: Martin Finke, enthousiast go-speler en lid van de Gobond sinds 1986. De laatste jaren voorzien van een stevige grijzende baard was hij altijd te vinden voor een potje go, en altijd bereid een nieuwe tegenstander te flessen. Martin was al jaren een vaste waarde van onze club.
Daarnaast was Martin lange tijd actief als organisator en bestuurder. Hij was de hoofdorganisator van het Europese Go Congres 1994 in Maastricht en het Europees Jeugdkampioenschap in Zandvoort van 2007. Ook was hij voorzitter van de Nederlandse Go Bond van 2008 tot 2010 en vervulde verscheidene functies in internationale Go organisaties.
De laatste jaren kreeg hij te maken met ernstige gezondheidsproblemen. Martin is slechts 64 jaar geworden. Zijn overlijden laat een leegte in het Nederlandse go-leven achter.
Alle vrienden en bekenden zijn uitgenodigd om afscheid van Martin te nemen op zaterdag 22 augustus om 14:00 uur in de Lichtzaal van crematorium Rusthof, Dodeweg 31 te Leusden. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren.

Martin Finke in 2022. Foto: Harry van der Krogt.
